Фізики заявили про створення програмованого 51-кубітного квантового комп'ютера.
Російсько-американська група фізиків створила програмований 51-кубітний квантовий комп'ютер у Гарвардському університеті. Про це вчені повідомили на конференції ICQT, що проходить у Москві, передає N+1.
Ця найскладніша подібна система з усіх наявних була створена під керівництвом Михайла Лукіна, співзасновника Російського квантового центру і гарвардського професора.
Автори перевірили працездатність комп'ютера моделюванням складної системи з безлічі частинок - це дозволило фізикам передбачити деякі раніше невідомі ефекти.
Квантові комп'ютери оперують особливим типом бітів - кубітами. На відміну від класичних бітів, ці логічні елементи можуть перебувати одночасно у стані "нуль" і "одиниця", видаючи під час вимірювання одне з них з відомою ймовірністю.
Це дозволяє розробляти принципово нові алгоритми обчислень, які в деяких випадках виявляються набагато продуктивніше класичних.
Існує кілька платформ, на базі яких розробляються квантові комп'ютери. Основні - це надпровідні квантові кубіти і холодні атоми в оптичних пастках.
Найскладнішою програмованою універсальною системою до сьогоднішнього дня був комп'ютер на 17 надпровідних кубітах, розроблений IBM.
Автори нової роботи поліпшили результат утричі, створивши комп'ютер на холодних атомах, утримуваних оптичними пінцетами. Зазначається, що нова машина - це повністю програмований 51-кубітний квантовий комп'ютер.
Працездатність системи вчені перевірили парою експериментів: обчисленням поведінки складної системи, що складається з великого числа пов'язаних частинок за допомогою квантового та класичного комп'ютера.
Автори роботи наголошують, що такі завдання надзвичайно складні і практично не вирішуються для традиційних систем.
Немає коментарів:
Дописати коментар